קוסמטיקה טבעית – לתת לגוף בדיוק מה שהוא צריך

קוסמטיקה טבעית היא ההגדרה שניתנה למוצרי טיפוח לגוף ולפנים אשר מיוצרים מחומרים טבעיים שמחזירים לגוף את החיוניות והרעננות אשר אבדו עם השנים. בשגרת החיים המהירה והלחוצה שבה כולנו חיים, לפעמים אין מספיק זמן להקדיש למי שבאמת זקוק לכך – אנחנו עצמנו, הגוף והפנים. בעידן כזה מאוד קל לגשת אל רשתות הפארם השונות, להצטייד בקרם כלשהו שכתוב עליו שהוא מותאם לסוג העור שאנחנו חושבים שיש לנו, ולהגיד לעצמנו שאנחנו משקיעים בטיפוח הגוף. אבל, אם אנחנו רוכשים מוצרים שאינם נמצאים תחת הקטגוריה "קוסמטיקה טבעית" ושאינם מתאימים לעור שלנו כי אנחנו פשוט לא באמת יודעים איזה סוג עור יש לנו – הרי שלמרות הרצון הטוב אנחנו מחטיאים את המטרה ויכולים להגיע למצב שבו לא רק שהקרמים הללו לא עוזרים, אלא אפילו מזיקים.

יתרונותיה של קוסמטיקה טבעית

קוסמטיקה טבעית היא השם הכולל של מוצרים קוסמטיים טבעיים לחלוטין – כאלה שאין בהם חומרים סינתטיים או נפט, שקיימים בהרבה מאוד ממוצרי המדף הנמכרים בבתי המרקחת וברשתות הפארם. מוצרי קוסמטיקה טבעית עושים חסד הרבה יותר גדול עם העור שלנו, שכן אין בהם שום רכיב שעלול לגרום לייבוש יתר של העור, לתחושת צריבה או שריפה או לכל תחושה אחרת לא נעימה.

מוצרי קוסמטיקה טבעית ורכיביהם

רכיביהם של מוצרי קוסמטיקה טבעיים משתנים, כמובן, ממוצר למוצר, כאשר בכל מוצר נמצאים המרכיבים המתאימים לפונקציונליות שלו.

 

 

  • סבונים טבעיים – מכילים שמנים שונים הנותנים להם את ריחם הייחודי, כאשר כל אחד מתאים לצרכים אחרים. סבונים אלה מבוססים על שמן זית התורם מאוד להזנת העור, וכוללים גם חמאות ושמנים אתריים שמוסיפים להם ריח משכר ונעים.

 

  • קרמים – קרמים לעור הגוף והפנים המכילים רכיבים טבעיים כגון נר הלילה, שמן אובליפיחה וגם חומצה היאלרונית – המוכרת לרוב הנשים מתחום הקוסמטיקה האסתטית כחומצה שמזריקים לעור הפנים לטובת מילוי קמטים. כל אלה משולבים בתמציות צמחי מרפא שונות ובשמנים ארומתרפיים, ומעניקים לעור הגנה מרבית מפני נזקי השמש ונזקי הזמן כאחד, וכמובן מזינים אותו בחומרים חיוניים. 

  • דיאודורנטים טבעיים – רבים מאיתנו עשינו שימוש בדיאודורנטים סטנדרטיים הנמכרים כמוצרי מדף ברשתות פארם, ברשתות שיווק ובמכולות שבקרבת הבית. מוצרים אלה מכילים אלומיניום השוקע ברקמות הגוף ועלול לגרום לסרטן השד, כמו גם רכיבים סינתטיים ורכיבים נוספים שאינם בריאים כלל לגופנו. לא בכדי הרבה מאוד אנשים מדווחים על כך שלפחות פעם אחת סבלו מגירוי ומאדמומיות מתחת לבתי השחי בגלל שימוש בהם. לעומת זאת המוצרים הטבעיים אינם מכילים אלומיניום כלל, והם מבוססים על רכיבים טבעיים כגון שמנים טבעיים שונים (קוקוס, ואחרים), ויטמין E, תמציות פרחים שונות ואחרים. בניגוד לדיאודורנטים הסטנדרטיים, מוצרים אלה מבוססים על מניעת הריח הרע של הזיעה ולא על עצירתה, ולכן אינם מתערבים בפעולה הטבעית של גוף האדם.   

  • בשמים – ממש כמו דיאודורנטים, גם בשמים שמכילים חומרים סינתטיים שונים יכולים לגרום לגירויים שונים בעור. בשמים המשתייכים לקטגוריה של קוסמטיקה טבעית הם כאלה המכילים חומרים טבעיים ולכן הרבה יותר בריאים לעור. והריח – אם תהיתם, נפלא גם הוא.

 

אם לסכם, בהחלט ניתן לומר כי אם רוצים לעשות טוב לעור הפנים והגוף שלנו, עדיף לבחור מוצרי קוסמטיקה טבעית המיוצרים בסטנדרטים המחמירים ביותר.

אמה לורה מזמינה אתכם לנסות מוצרי טיפוח המבוססים על חומרים מן הטבע, אשר יסייעו לכם לראות את ההבדל. 

אולי יעניין גם .....