הסבון הטבעי המולשם

גלו מהו הסבון הטבעי המושלם על פי מומחי AMA LURRA

כולנו משתמשים בסבונים , חלקנו משתמש בסבון נוזלי וחלק בסבון מוצק אנו כמובן ממליצים  שהסבון יהיה טבעי אבל האם פעם עצרנו לשאול וללמוד כיצד הסבון  עובד, איך הוא מנקה את הלכלוך? ומה הופך אותו לסבון טבעי מומלץ?

עקרון הפקת  סבון טבעי לא השתנה במשך דורות רבים, ואנו בחברת AMA LURRA מקפידים להכין את הסבונים  בשיטות מסורתיות  ששומרות על הערכים המלאים של מרכיבי הסבון, שהם שמן זית טהור , שמן קוקוס איכותי, צמחי מרפא מקומיים ושמנים אתריים מופלאים כך שמהם קל להריח ולהרגיש קרובים לטבע.

איך הסבון מנקה?

כשאנו רוחצים הסבון מבצע פעולה חשובה של חיבור לכלוך, שומן ובקטריה . חלק מהחומרים בסבון מוגדרים ליפופיליים  = אוהבי שמן ולכן הם "נדבקים" לכל הלכלוך השומנים וחלק מהמרכיבים מוגדרים הידרופיליים והם מושכים את כל הלכלוך הנמס במים ובכך משאירים את העור נקי .

עבור כל אותם שמועות שאין צורך בסבון . כמובן שהדבר לא נכון כלל. ללא הסבון לא יהיה כוח שינע את הלכלוך החוצה . מים לבדם לא יבצעו פעולה זו.

אם כך מה עדיף סבון מוצק או נוזלי ?

יש שטוענים כי הסבון הנוזלי הוא היעיל ביותר והסטרילי ביותר . כמובן שהדבר לא נכון כלל . סבון נוזלי בשונה מסבון מוצק מכיל כמות גדולה של מים ולכן הסכנה כי יתפתח בו זיהום ובקטריה גדול מאוד . וזו הסיבה שהוא עשיר בחומרים משמרים . בעור הסבון המוצק מהווה הרכב של מלחים , וכידוע מלח מהווה חומר משמר בעצמו , כל עוד הסבון המוצק נשאר יבש בין השימושים ולא נמצא בשלולית של מים הוא גם שומר על אורך חיי מדף ארוך וגם נשאר מחוטא  .

כדי לחזק את תחושת הניקיון מרבית החברות מוסיפות לסבון הנוזלי חומרים אנטי בקטריאליים ועל גבי הסבון יתנוסס ההצהרה הזו, בכדי שאותם מרכיבים  יפעלו באפקטיביות יש צורך להשאיר אותם כמה דקות על גבי העור, מובן שהעניין הזה לא פרקטי בכל שימוש וניקוי.

שימוש בסבון מוצק שמיוצר בשיטה המסורתית ובשילוב שמנים צמחיים איכותיים  מעניקים ניקיון יסודי אך עדין  בלי לפגוע בשכבות המגנות עליו ובלי להפר את ה"פלורה" הטבעית ומערכת ה"פרוביוטיקה " שיש לכולנו על גבי העור שלה תפקיד חשוב לשמור על בריאותו.

מכיוון שהסבון המוצק מהווה מקור יעיל לחיטוי וספיחה של לכלוך הוא יכול לעזור  באופן משמעותי לאלה הסובלים מבעיות עור קלות  ופצעי עור מוגלתיים .

מהנסיון שלנו בסבוני AMA LURRA  אנו ממליצים לאלה שסובלים מפצעים על עור הפנים להשאיר  את הסבון אחרי הקצפת הפנים לדקה לפני שטיפה . זה יעזור לספוח שארית זיהום ושומן ולעזור בהחלמת העור.

 

מה הופך סבון טבעי לסבון איכותי כל כך ?

התשובה פשוטה . הרכב ובחירת החומרים , ככול שנבחר להכין את הסבונים עם שמנים קלים בלבד הסבונים יהיו קשים למגע ויבשים אך בסבונים שמשלבים שילוב מדוייק של חמאות נקבל סבון עשיר בלחות שמשאיר את העור רווי ורך.

בנוסף ניתן לשלב בסבונים תוספות מגוונות של צמחי מרפא , שמנים אתריים שכל אחד מעניק לסבון תכונות ייחודיות שמעשירות אותו והופכות את הסבון למומלץ לטיפוח סוגי עור שונים. כדוגמת סבון חלב עיזים שמלשלב חלב טרי כבסיס לסבון . היתרונות הטיפוליים בחלב סוגי הויטמינים וסוגי השומנים שנוספו לסבון מחלב העיזים משבחות אותו מעבר לסבון רגיל 

מה שונה בין סבון טבעי  של AMA LURRA לסבון שנמכר בחניות ?

מרבית הסבונים הנמכרים בשוק מעניקים תחושת ניקיון תוך כדי שימוש בריח בושם מוגזם ופעולת הנקיון מתבצעת לרוב על ידי דטריגנטים  כימיים קשים כ SLS\SLES. חומר שמהווה מסיר שומנים אגרסיבי  שאוטמים את העור ומגבירים את תופעת הגירוי והגרד  ופוגמים באופן משמעותי בשכבת השומן הטבעית של העור .

בייצור סבונים טבעיים  חברת "אמה לורה" בחרה בשיטה מסורתי להכנת  הסבונים שמנים צמחיים וחומרים טבעיים המגיעים ובסבוניפיקציה מלאה ובכך מתקבל סבון איכותי  מומלץ על ידי לקוחות רבים  :

מגוון רחב של סבונים מומלצים :

 

אולי יעניין גם .....