טיפוח טבעי לעור

השימוש במוצרי טיפוח טבעיים לעור ארוך כאורך ההיסטוריה האנושית עצמה. טיפוח העור בקוסמטיקה טבעית פרושה היכולת לשמור  על רעננות והגמישות העור  מצד אחד ובמקביל להקפיד על מקור אותם חומרי גלם היוצרים בתכשירים שיהיו קרובים לטבעי ככול האפשר.

 העמקנו ושאלנו את מומחי אמה לורה , מה מגדיר קוסמטיקה טבעית ומהו הטיפוח הטבעי הטוב ביותר?

כל התשובות – בשורות הבאות.

טיפוח טבעי לעור הפנים

 

שוק הקוסמטיקה מציע מגוון רחב של מוצרי טיפוח לעור הפנים . חלקם מיועדים לטפח את העור היבש וחלקם תפקידם לאזן את העור השומני. בעולם הטיפוח נשתדל לתת מענה גם לטיפוח עור הגוף ,העור העדין סביב העיניים ואזור השפתיים שלהם התייחסות שונה מהטיפוח החשוב לעור הפנים

בהגדרה הרחבה של טיפוח טבעי לא מעט יחפשו מוצרים שמוגדרים אורגניים במחשבה שהם עצמם מגדירים את התכשיר כתכשיר טיפוח טבעי , אך האם זה כך ?

מהו באמת קומטיקה טבעית לעור שהפנים ?

האם המילה קוסמטיקה אורגנית היא החשובה ?

נצא לחפש תשובות.

 

העור כחלק מהעולם הטבעי

על פי העולם הטבעי העור שייך למערכת הנשימה , מעין ראה שלישית. 

מלבד היותו שייך למערכת חשובה וחיונית זו, העור כשכבה חיצונית מהווה  שריון, ציפוי מגן על הגוף הפנימי החיוני למחיה.

בעיקר בגלל תכונות חשובות אלה חשוב להקפיד על איכות אותם תכשירים שנשתמש כטיפוח על עור הפנים  כשם שנקפיד על איכות  נשימה ואיכות המים.  אלמנטים בסיסיים לבריאות

קוסמטיקה טבעית

העור כמרכיב חיוני בגוף וגוף האדם כחלק מהטבע מוצאים תשובה לכל בעיה בטבע הסובב אותנו.  גם בקוסמטיקה נשתדל למצוא את התשובות במרכיבים טבעיים. שם, על פי ההגדרה הנטורופתית ממתינים לנו אותם מרכיבים פעילים לטיפוח טבעי של עור הפנים, הגוף, האזור העדין של העיניים והשפתיים . 

 כחלק מטיפוח העור נקפיד על שימוש בשמנים צמחיים , שמנים אתריים , מיצויי צמחים וכל אלמנט שמקורם מהטבע ,מרכיבים  שיכולים לשפר את מראה העור, לאזן עור שומני  או להקל על סימני יובש בעור . 

דוגמאות לכוח הטיפוח שבטבע: צמח הקמומיל מוכר לרבים אך האם ידעתם שהפעילות שלו בטיפוח טבעי הן מהחשובות .בקומומיל כמה מרכיבים פעילים חשובים האחד הוא הביסבלול שתפקידו כנוגד דלקת חזק ומרכיב שני בצמח הוא האזולן  חומר מרגיע . שימוש במיצוי הקומיל בתכשיר טיפוח  יאפשר לעור הגעה ימנעו אדמומיות 

שמן נר הלילה – שמן עשיר בחומצות שומן (בעיקר בחומצה לינולאית ואומגה 6) הוא מכיל מגוון של חומרים המחזקים את תאי העור ומגנים עליהם.

תכשירים שהמרכיבים המרכזיים בהם הם מיצויי צמחים או שמנים צמחיים פעילים על גבי העור באופן טבעי 

מוצרי הטיפוח המומלצים

אספנו כמה ממוצרי טיפוח הפנים הטבעיים המומלצים לכל סוגי העור .

אולי יעניין גם .....