4 צעדים קלים למנוע עור יבש בחורף

בימי החורף האוויר יבש באופן קיצוני, ואמצעי החימום הנפוצים בבית או במשרד מייבשים אף יותר את האוויר ואת העור .

ולכן בתקופה זו של השנה ניתן להרגיש סימני יובש קיצונים בעור הפנים, השפתיים ועור הידיים. סימנים אלה מלווים בסדקים ולא פעם היובש אף מביא לנזק משני כאשר העור נפצע ונראים בו סימני דלקת (מוגלה).

סימנים אלה מהווים נזק אמיתי לעור וחושף אותו לפגיעה. לכן אספנו עבורכם  כמה עקרונות חשובים כדי למנוע הופעה של נזקי יובש בתקופת החורף. 

1. הימנעו ממקלחת חמה מידי

בזמן שבחורף קר מאוד אין דבר מהנה ממקלחת חמה כדי לתת תחושה ביתית מחממת ומפנקת. פעולה זו עלולה לגרור ייבוש יתר של העור, אך הגזמה בחום המקלחת גורם  ליובש נוסף בעור. אנחנו ממליצים להתקלח במים חמימים או לחלופין  לכמה שניות במקלחת השתמשו במים פושרים כדי לסגור ולכווץ את נקבוביות העור. 

2. הקפידו להשתמש בסבונים טבעיים

בזמן המקלחת חשוב להקפיד על רחצה עם סבונים טבעיים. סבונים אלה אינם מכילים דטריגנטים חזקים כמו SLS/SLES שמטבעם מסירים את שכבת השומן הטבעית של העור. סבונים טבעיים מוצקים לרוב מכילים אחוזי שומן גבוהים, ששומרים על שכבת השומן הטבעית ובכך מונעים את היובש  הנגרם מסביבה יבשה וקור קיצוני.

3. הוסיפו לחות לאוויר

בימי הקור האוויר יבש מאוד וליובש זה אנו מוסיפים אמצעי חימום כמו מפיצי חום ומזגנים שמוספים ליובש הקיצוני ומזיקים לעור אפילו יותר. 

אנחנו ממליצים להקפיד ולהשאיר באזור מפיץ החום קערה ובה מים  כדי לאפשר הפצת לחות לאוויר. בנוסף לפעולה פשוטה זו ניתן לרכוש מפזרי אדים חמים או קרים שבהם ניתן לשלב גם שמנים ארומטיים לתוספת הגנה והפצת ריח בחלל החדר.

4. הוסיפו סרום לשיגרת טיפוח הפנים

חשוב להקפיד על שימוש בקרם פנים במהלך היום וקרם מותאם לשעות הלילה. בימי החורף, בעקבות היובש הסביבתי, רק הרגל טיפוח זה כבר לא מספיק והעור זקוק לחיזוק לחות. לכן אנחנו ממליצים לשלב גם סרום לפני השימוש בקרם, כמובן בהתאם לסוג העור.

מהו  סרום?

סרום הוא מושג בקוסמטיקה שתפקידו להדגיש את ריכוז והפעילות של חומר קוסמטי בפעילות גבוהה על העור. הסרום יכול להיות  עשיר בלחותנים על בסיס מים ואוגרי מים כמו סרום ג'ל ליחוח חומצה היאלרונית שמתאימה לכל סוגי העור ואפילו לבעלי עור שמן, או סרום על בסיס שמנים עשיר בחומצות שומן חיוניות ופעילות שמנים צמחיים או חמאות מהצומח המיועד לעור יבש במיחד .

חשוב לזכור!
כדי לשמור על בריאות העור במיוחד בתקופה יבשה זו של השנה ועם קור קיצוני , מומלץ להוסיף כמה התאמות של סגנון חיים והרגלים שימנעו את החרפת היובש שקיים גם כך.