הברשה יבשה לעור יפה ובריאות טובה

רובנו דואגים לטפל בעור הפנים באופן קבוע, אבל מתי בפעם האחרונה טיפלתם בעור במקומות אחרים בגופכם? ישנו דבר אחד פשוט שניתן לעשות כדי לשפר את בריאותו הכללית של העור – הברשה יבשה.

העור הוא האיבר הכי גדול בגופנו והוא מורכב מרשת סבוכה של תאים, עורקים, נימים, עצבים ולימפות.

כאשר הוא בריא, העור מגן עלינו מפני טמפרטורות קיצוניות וכימיקלים. בנוסף, העור מייצר חומרים אנטיבקטריאלים המגינים עלינו מפני זיהומים, ומאפשר לגוף לייצר ויטמין D עם חשיפתו לשמש.

תאי העצב בעור פועלים כ- "שליחים" למוח, מה שהופך את עורנו לאיבר חיוני בתקשורת שלנו עם העולם סביב. לעור תפקיד חיוני נוסף כחלק ממערך פינוי הרעלים מהגוף, אך אם העור מכוסה ברעלים ו/או תאי עור מתים, יעילותו בביצוע פעולה זו ירודה.

מרבית האנשים משקיעים זמן וכסף לטיפוח עור הפנים. אני ממליצה על שימוש יומיומי בפילינג עדין להסרת תאי עור מתים וליצירת "נשימת תאים" טובה יותר ע"י הפרשת חומרים דרך העור החוצה, ביניהם הפרשת חומרים ששומרים על הלחות.

ללא פעולת הסרת תאי העור המתים, חומרים רבים ייחסמו וישפיעו לרעה על תהליך פינוי הפסולת, וכתוצאה מכך על מראה העור.

כדי לטפח את העור מומלץ להוסיף להרגלי החיים שלנו הרגל לשיפור הבריאות הכללית – הברשה יבשה של העור.

להברשה יבשה יתרונות המשפיעים על בריאותו הכללית של הגוף הרבה מעבר למראה עור בריא ואסתטי:

  •  ניקוי לימפתי: גירוי והזרמה של מערכת הלימפה לאיזון הנוזלים בגוף – תפקידה של מערכת הלימפה לנקז עודפי נוזלים ממחזור הדם. הפעילות של מערכת הולכת נוזלי הלימפה מאפשרת תגובה חיסונית יעילה כנגד פתוגנים שפלשו לגוף. כאשר הפעילות הלימפתית אינה תקינה, פסולת ורעלים עלולים להצטבר ולגרום לחולי. על ידי גירוי מערכת הלימפה אנו מאפשרים לשחרור וניקוי הרעלים.

  • פילינג גוף: הברשה קבועה של הגב והחזה תפחית הופעת פצעונים ו- "ראשים שחורים" האופייניים באזורים אלה, על ידי סילוק תאי העור המתים ופתיחת נקבוביות העור החסומות.

  • שיפור סירקולציה: הקפדה על הברשה יבשה של העור תגביר את זרימת הדם והובלת נוגדי דלקת, נוגדי חמצון וחומרי מזון, מה שישפר את מראה העור.

  • צמצום מראה הצלוליט: צלוליט הוא הצטברות תאי שומן ברקמות שמתחת לעור. הברשה יבשה יכולה לשפר את מראה העור על ידי חימום העור ושיפור זרימת הדם, המאפשרים המסת רקמות שומן תת עוריות ופינוי יעיל של רעלים מהעור.

  • הפגת מתחים: בתרבויות עתיקות הקפידו על הברשת הגוף כחלק מטקסים ופעילות טיפולית עמוקה. יש הטוענים שלהברשה תהליך מדיטטיבי רוחני, בייחוד כשמבצעים תהליך זה במקום שקט. פעולת ההברשה מפיגה מתחים ומרפה את השרירים, ממש כמו עיסוי גוף.

כיצד בוחרים מברשת ?

במידה ובוחרים מברשת שהסיבים בה טבעיים , חשוב לדעת שהמברשת תהיה בתחילת השימוש קשה וככול שנשתמש בה הסיבים נעשים עדינים ורכים . מברשת זו מומלץ להשתמש ברצון להמרצה מרובה של העור. גירוי העור מאיץ את פעולות הפינוי  וההמרצה

אולי יעניין גם .....