דאודורנט , עד כמה הוא יכול להזיק לנו ?

אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר הוא סרטן השד בקרב נשים. מניעת סרטן יכולה להתחיל בשינויים קלים באורח החיים שלנו .לפעמים הצעדים הראשונים במניעה מתחילים בידע ובמודעות. וחשוב להעביר לכל היקירים לנו את המידע שאפרט עליו כאן.

שימוש בדאודורנט זו פעולה יום יומית. לרוב, לאיש אין עניין בתכולתו או במרכיביו, בעיקר העניין הוא בריח או באריזה. אני מציעה שנשקיע מעט זמן בהבנת מרכיביו.
דאודורנטים שמכילים אלומיניום מוגדרים כאנטיפרספירנט. קבוצת דאודורנטים אלה מזיקיה לבריאות באופן משמעותי, ,תפקיד האלומיניום במוצר לעצור את הזיעה על ידי סתימת הנקבוביות או אטימתן. הזיעה היא דרך הגוף לניקוי ופינוי הרעלים
דטוקסיפיקציה), יש לה עוד תפקידים והם:
 
לקרר את הגוף,
ותפקיד פסיכולוגי של הפרשתה במהלך מתח, לחץ או, פחד.
 
שאלה נוספת שנשאלת: מלבד סכנות שבחסימת הנקבוביות וצבירת הרעלים האם האלומיניום בדאודורנט נספג לרקמות הגוף?
.במחקר שהתפרסם ב Journal of applied toxicology נמצא באופן חד משמעי כי האלומיניום נספג ברקמות החזה ובמחקר נוסף שהתפרסם ב 2007 Journal of inorganic biochemistry , נלקחו דגימות מ17 נשים, שחלו בסרטן השד שהשתמשו באנטיפרספירנט ועברו כריתת שד. אצל נשים אלה נמצאו שאריות של אלומיניום ברקמות השד החיצוניות באזור הקרוב לבית השחי. האלומיניום אינו חומר שנמצא בגוף האדם ולכן ברור כי הוא חודר אליו בעקבות השימוש באנטיפרספירנט.
 
מוצרים ללא אלומיניום
תפקיד הדאודורנט הטבעי לנטרל את הריח ולבצע חיטוי של אזור בית השחי כנגד חיידקים שיוצרתם את ריח הזעה החריף. . כשחברה מבטיחה שמוצריה ללא אלומיניום כוונתה למגוון החומרים הבא :
aluminum chlorohydrate
, aluminum chloride,
aluminum hydroxybromide
aluminum zirconium,
אך בעוד שחברות מבטיחות כי מוצריהן שלהם אלומיניום הן למעשה, משתמשות בחומר אחר ב potassium aluminum sulfateאו בשמו הנפוץ alum, potassium alum,.
שתפקידו ההרסני זהה.
 

הגישה הטבעית

 
לזיעה אין ריח . הריח הלא נעים מגיע מחיידקים . ולכן על פי הגישה הטבעית המלחמה היא לא בזיעה אלה בחיידקים . שילוב של חומרים נוגדי חיידקים מהווה בסיס נפלא לדאודורנט טבעי . לרוב דאודורנט מסוג זה ישתמש בשמנים אתרים שהם כולם אנטי-בקטריאליים
טכניקה נוספת ליעילות דאודורנט טבעי היא המלחמה בסביבה יוצרת חיידקים . חיידקים אוהבים סביבה חומצית . ולכן נשתמש בחומרים בסיסיים כדי לנטרל סביבה ידידותית לחיידקים ולכן דאודורנט טבעי יכיל לא פעם סודה לשתייה כחומר טבעי בסיסי

אולי יעניין גם .....