אוהבים דאודורנט טבעי אך יש גירוי? כאן הפתרון

לכולנו חשוב לשמור על בריאות טובה, תזונה מאוזנת ומרכיבים טבעיים בתכשירים. על פי גישת העבודה שלי קוסמטיקה טבעית היא לא רק איכות חומרי הגלם, שכמובן חשובה מאוד, קוסמטיקה טבעית היא בגישה שמשלימה את פעילות העור ופועלת עם מנגנוני הגוף, קוסמטיקה טבעית שרואה את התמונה הכוללת של התכשיר .

 

מלחמה בריח זיעה

לזיעה שלנו אין באמת ריח (רק אם אכלנו כמות גדולה של חילבה או אמבה הריח מופרש דרך הזיעה ) . הריח הלא נעים והאופייני של הזיעה הוא הריח שהחיידקים שמתרבים במקום מפרישים. ולכן הדאודורנט הטבעי בחר להילחם בחיידקים ולא בזיעה

תפקידי הזיעה חשובים לנו

  • קירור הגוף בימי החום

* והפרשה של פסולת דרך העור

את פעולות אילו אין לנו עניין להפסיק ולכן הדאודורנט הטבעי מקפיד לא להפריע להפרשת הזיעה .

 

המלחמה בחיידקים

אותם חיידקים שאחראיים לריח הלא נעים אוהבים מאוד סביבה חומצית , וככול שהגוף מפריש זעה כזו תנאי התרבות החיידקים אופטימלית ועוצמת הריח היא בהתאם . ברוב סוגי הדאודורנטים החומר שסותר חומציות זו הוא סודיום ביקרבונט (סודה לשתיה) הוא חומר בסיסי בטבעו שימוש בתערובת חומרים טבעיים, בסיסיים ואנטי בקטריאליים יאפשר לנטל את הסביבה החיידקית .

יש לי גירוי האם אני רגיש לסודה לשתיה ?

רבים פונים אלינו בשאלה זו . מעט אנשים רגישים לסודה לשתיה , הרי זה מוצר שנמצא גם במזון . התשובה לכך היא לא בסודה עצמה אלה בחומציות העור . ונסביר.

לעור באופן טבעי יש רמת חומציות (PH) שנע בין 5.5-5.7 . כלומר, יש אנשים שהעור שלהם מטבעו יותר בסיסי ולאנשים אלה שימוש קבוע בסודה שהוא חומר בסיסי עלול להקצין את הבסיסיות העור ובכך ליצור גירוי.

 

הפתירון!

לאותם אנשים ובזמן הופעת סימן של גירוי . מומלץ לנקות את האזור בתערובת שווה של מים וחומץ תפוחים

(המלצה על חומץ תפוחים לא מפוסטר)

פעולה זו תאזן את חומציות העור ותאפשר להמשיך ולהשתמש בדאודרנטים הטבעיים שלא פוגעים במנגנון הזעה

אם יש שאלות בעניין נשמח לענות שלחו שאל הבצ'ט הפעיל באתר תוכלו להשאיר כתובת והתשובה תגיע ישירות למייל שלכם

רק בריאות ויופי

דורית

 
 
 

אולי יעניין גם .....